OPERATIVNI PLAN UDRUGE ZA 2023. GODINU

Udruga Don Kihot djeluje još od 2009. godine, danas s novom predsjednicom Maritom Mučić i novim članovima na imanju u Šimunčevcu brine o osam konja. Naša najveća želja je svim našim korisnicima (djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom) osigurati besplatno jahanje – terapiju pomoću konja. Naših korisnika trenutno je 40, a dolaze i do nekoliko puta tjedno. Kao dio civilnog društva nudimo oblik terapije koju sustav još ne može ponuditi.  Nažalost sada nismo u mogućnosti te njihovi roditelji, uz dodatne troškove koje već imaju, moraju donirati i novac udruzi za naše redovne troškove. To želimo promijeniti.

STATUT Don Kihot – Udruga za terapije pomoću konja

STRATEŠKI PLAN UDRUGE 2022.-2025.

Već imamo pripremljen plan za 2016. godinu kako bismo financijski nadomjestili sredstva koja su nam potrebna za ostvarenje ovog cilja. Planiramo organizaciju rekreativnog jahanja za sve, dane otvorenih vrata, različite event-e kao i akcije uređenja okoliša. Koristimo sredstva Hrvatskog zavoda za zapošljavanje te smo imali zaposlene radnike s potporom od 100% mjesečne plaće. Uključeni smo i u sustav Ministarstva pravosuđa, Sektor za probaciju, za odsluživanje kazne društveno odgovornim radom te je već nekoliko ljudi na ovakav način uspješno zamijenilo zatvorsku ili novčanu kaznu. Surađujemo s Edukacijsko rehabilitacijskim fakultetom u sklopu kolegija “Rehabilitacija putem pokreta”, dolaze nam studenti na vježbe te volonteri preko kolegija “Volonterski rad”. Uz sve to, svakako nam dobro dođe svaka druga financijska pomoć.

Osim već navedenog cilja da želimo svima našim korisnicima koji su djeca s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom osigurati besplatnu terapiju pomoću konja, ulaganje u Don Kihot je ulaganje u znanje mladih. Svi naši članovi su visokoobrazovani ljudi usko povezani s djelatnošću Udruge koji su već zaposleni na svojim stalnim radnim mjestima ili studenti. Dvije članice Udruge su na diplomskom studiju biologije PMF-a (Matea Kovač i Marita Mučić). Za terapiju pomoću konja brinu članovi udruge koji su završili (Matea Drempetić) ili pohađaju Edukacijsko-rehabilitacijski fakultet (Maja Vuga, Josip Spahija).  Naša redovna suradnica je i Branka Pokrajčić, fizioterapeutkinja koji radi u Vinogradskoj bolnici na Odjelu neurologije. U našoj Udruzi su dva od ukupno deset hipoterapeuta u Hrvatskoj te obje imaju dugogodišnje iskustvo u radu s konjima. Uskoro će edukaciju za hipoterapeuta završiti još dva člana udruge Maja Vuga i Josip Spahija. Naši principi, stavovi i svakodnevni rad te rezultati Udruge do sada dovoljno govore zašto smo Udruga u koju treba ulagati.

Ovdje pročitajte sve o našim redovnim članovima

DONACIJA ILI SPONZORSTVO

Prema Zakonu, tvrtke i osobe koje su donirale novac ne smiju se reklamirati kao protuusluga za donaciju. No, bez obzira o visini donacije, sve ćemo tvrtke koje se uključe u pomoć prikazati kao prijatelji naše Udruge jer to i jesu. Preko sponzorstva tvrtke se mogu ciljano i marketinški isticati općenito u promociji Udruge, određenog projekta ili životinje. Otvoreni smo za sve opcije, od sponzorstva pojedinog konja i brige o njemu do ukupnog sponzorstva Udruge. Tako se možemo odužiti i reklamom i svojim uslugama jahanja za ostale prijatelje Udruge. Detalji se mogu dogovoriti na sastanku uživo.

Pročitajte više o našim ponudama za tvrtke

KONKRETNI CILJEVI U PRVIM MJESECIMA 2018

– Obnova puteva i staza na imanju

– Izgradnja sanitarnog čvora prilagođena djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom